pondělí 10. prosince 2012

Péče o sponu


Vážení,

pokud jste si zakoupili nebo hodláte zakoupit naši dřevěnou sponu do vlasů určitě budete hledat návod, jak sponu udržovat stále krásnou.
Není to nic složitého, jelikož používáme pouze lihové mořidlo a lněné plnidlo. Spona sice časem trošku ztmavne , ale jinak si můžete  malé nedostatky /v důsledku používání/ odstranit  sami. Stačí vám na to houbička na nádobí /nebo drsný hadřík/ a krém na ruce nebo čistá vazelína z lékárny.

- Pokud jde o běžné oživení lesku a barvy stačí sponu lehce přetřít a bude jako nová. /má to ráda/

- Pokud Vám spona zmokla nechte ji vyschnout a použijte pak hrubou stranu houbičky a silou zaleštěte povrch - pak sponu přetřete krémem a je to.

- Povrch spony je mastný od lněného oleje , takže pokud dojde i k většímu  kontaktu  s vodou není to velký problém. Krém a houbička stačí. Časem se povrch spony zatáhne a bude k vodě inertní.

- Nedoporučujeme spony lakovat !!! Lak na mastném povrchu nedrží a loupe se. Nelze to pak ani opravit a spona se znehodnotí.

Pokud máte nějaké pochybnosti k údržbě naší dřevěné spony , tak věřte, že toto povrchové zpracování se nám za 20 let , co pracujeme s tímto sortimentem , osvědčilo jako nejlepší. Naše věci jsou určené pro každodenní používání a jsou tedy velice exponované a musí se svými majiteli zvládnout vše a pak / pokud dojdou k úhoně /  je zapotřebí, aby se dostaly zpět do původního stavu a k tomu stačí jen houbička nebo hadřík a krém.

Pro větší zásahy jsme tu my. Pokud to bude v našich silách , tak sponu zrenovujeme. Je to jako se starým nábytkem. Má duši , ale potřebuje nový kabát ;-)

Žádné komentáře:

Okomentovat