středa 9. ledna 2013

Hřebeny II.

Přátelé pokračujeme ve vývoji hřebínků pro Francouzský drdol. Dnes jsme šáhli po ebenu a u ranní kávy, jak je u nás zvykem, padlo spousta nových myšlenek. Trochu jsem sice skřípal zuby, ale nicméně jsem si dal říct, že je potřeba se na modelaci podívat i trochu z jiného úhlu . Výsledek je  zde. V účesu budeme fotit zítra, až bude nějaké lepší světlo.Francouzský  hřeben I.  /ebenové dřevo/
  Francouzský hřeben  II /ebenové dřevo/
Jak je vidět, šáhnutí do ebenu bylo úspěšné. Výsledek předčil očekávání, protože odlišný tvar zubu umožňuje vytvoření velice pevného držení ve vlasech. Malinko zvýšená klenba celého hřebenu opisuje dokonale tvar hlavy a hřeben nikde netrčí, ani netlačí. Odlehčováním v modelaci se podařilo dosáhnout optimální váhy, aby hřeben neobtěžoval. Myslím, že celkový výsledek by mohl sloužit celý den bez přepíchnutí k udržení pohodlného a elegantního účesu.

Začal jsem se vážně tímto problémem zabývat už na podzim, ale teprve teď se podařilo dosáhnoiut uspokojivého výsledku. Moc se těším na Vaše první zkušenosti.1 komentář: